VISNYK.NET: Червоноградський вісник

31 січня 2003 року

 

КОЖНОМУ ТИПУ -- ПО КИТАЙСЬКОМУ ГРИПУ!

 

Але наш нарiд любить всьо закордонне! Най воно буде на гачках, i розлазиться на собi, i не випрасуєш, i тасьомки вiдлiтають - але най на ньому буде ярка цидулка з написом "STRUCEL IL ITАLIANO", i наша людина вже пускає слину, закочує пiд мозок очi i спродає з хати остатню запаску бабці, щоби купити тоте заморське чудо з двома квiточками на тому мiсцi, де в порядних людей ширiнка. I навiть хворiти ми стали тiльки iмпортними недугами.

Ви дивiться - в минулiм роцi малисьмо сiднейську грипу, а в цiм держава вже закупила гонконзьку! Колись люди тихенько слабували на панськi яйця, слiпу кишку i по-жiночому, а мерли тiльки на сухоти. Теперка - понавидумували недуг стiльки, що на всi пiгулок бракує. Та й коштують вони! Щоб вилiчитися вiд молочницi треба стiльки гривнiв, що на них можна фундамент закласти на порядну хату...

Через це до скромної яскинi пана Струпкiва зачастив i старий, i малий, бо знають, що в нього завеликi руки з доброю енергiєю i вiн дає раду на кожен прищик, чи назький гомогльобiн. Але найцiкавiший випадок, ще не описаний в научнiй лiтературi, випав. Струпковiй тещi - Сатанушцi. Прийшла до нього вся в температурi i каже:

- Струпкiв, синцю, щоб тебе нагла крiвця залила! Як я не ратувалася, як часником пiдлогу не мила, але таки мене китайська грипа допала i нема на то ради. Маю температуру у встидному мiсцi, бiгнаку до уборни i назад, а ще болить мене душа за Україну. Порадь менi щось, бо згину просто перед твоїми бiльмами...

- Та, прошу панi, не берiть дурного до голови, а тiжкого в руки, мамо! В нас час всьо ся лiчить. Крiм патрiотизму. Вiдкрийте рота i скажiть "а-а-а"!