VISNYK.NET: Червоноградський вісник

24 лютого 2003 року

 

 

ДЯКУЄМО ЗА “БРАТНЮ” ТУРБОТУ

 

Серед жителів нашого міста хаотично поширюються ксерокопії сторінок невідомо чиїх російськомовних видань (одне із них - "Новая система" №16 2000 год). Автор "наповал руйнує" досягнення світової медичної науки в галузі імунології: "Тайное предназначение прививок", "Можно ли прививкой убить ребенка или сделать калекой? Или в тайне от родителей внедрится в мозг младенца, чтобы запрограмировать его на вялые реакции и слабоумие". Під обидвома статтямиточніше - їх уривками, які себе повторюють) стоїть прізвище доктора мед. наук, професора, академіка МАН Володимира Барабаша.

Ще і ще раз перечитуючи статті, переконуюсь, що їх не міг написати академік з відповідним для такого ступеня вченості рівнем медичних знань, в якій би галузі охорони здоров’я він не спеціалізувався. Матеріали хоч і адресовані широкому колу читачів, але містять цілий ряд фактів, які навіть і на такому рівні висвітлення проблеми не мають жодних наукових обґрунтувань.

Для того, щоб переконатись в абсурдності тверджень автора, не треба мати доволі глибокі медичні знання.

Автор твердить, що якщо в людини І група крові, то її можна вважати "захищеною від профщеплень". Ця група крові, на його думку, одночасно є гарантом захисту від інфекційних хвороб. Але чому "академік" вважає, що від щеплень треба захищатись, коли насправді все навпаки: щеплення захищають від хвороби. Та й звідки такі дані, що І група крові застерігає організм від хвороби. Життя зводить нанівець це "твердження" навіть в нашому невеличкому місті чи не щоденно.

В статті дослівно написано (російською мовою): "Скільки б не старались лікарі, дітям з І групою крові не можна прищепити жодної смертельної хвороби". Це, все зовсім не так. Імунну відповідь на щеплення дають діти зі всіма групами крові, в т. ч. і з І, і в результаті щеплень хвороба не перещеплюється. А виробляється захисна відповідь організму (імунітет) на її збудників.

Далі "доктор мед наук" описує " 2 функції щеплень:

 

1) пропускаючи дітей через щеплення, можна приховано скоротити населення планети до рівня, запланованого масонами; 2) послабити роботу мозкового апарату до рівня, коли людина не зможе мислити самостійно. Такими людьми легше зомбувати, керуючи ними так, як надумається силам сатани". Першу "функцію" щеплень далі автор пов’язує із безпліддям, яке виникає після щеплень проти епідпаротиту внаслідок "запалення мошонки". Але насправді безпліддя, яке розвивається в мужчин, є наслідок перенесення орхіту (запалення яєчка) як такого прояву хвороби. Про це шановний "академік" мав би знати. І до чого тут "запалення мошонки"?

Щодо другої "функції "за автором”, то так і хочеться запитати у "професора", хто і яким методом зазомбував його самого? З першого погляду, в його думках відчувається біль і тривога за долю людства. Але в багатьох місцях він перечує давно відомі істини, а то і сам собі.

Мені з лікарської практики згадуються ( сумні події 12-15-річної давності, коли після необдуманих публікацій в "Комсомольской правде" про шкідливість щеплень, батьки почали масово від них відмовлятись. Результат цієї акції не заставив себе довго чекати: через кілька років неабияк зросла до масштабів епідемії захворюваність на дифтерію. Кореспонденти перед судом не стояли. За ріст захворюваності суворо питали в медпрацівників. То хто ж відповідатиме за подібні речі нині, коли батьки українських дітей (та й російських) знову дружно відгукнуться на заклик автора: " не бійтесь неприємностей, відмовляйтесь від щеплень!"?

Прочитайте кілька разів цей заклик не задля того, щоб його виконати, а щоб осягнути його безглуздя! Автор закликає батьків не боятись неприємностей. Але ж від хвороби не застрахований ніхто. Тим більше, не прищеплені діти. Все ж таки, всупереч абсурдним твердженням автора, що не витримують жодної критики, захворюваність дифтерією, кашлюком, корем, правцем, поліомієлітом зведена до одиничних випадків після запровадження щеплень проти них на державному рівні. Тож чи не прослідковується тут позитивний результат щеплень? Але коли знову хворітимуть неприщеплені діти, автор не дає батькам жодної альтернативи. І ніхто її не запропонує, бо її просто немає.

"Професор" насторожує, що чужорідні білки вакцин через гени людини здатні міняти будову останніх і приводити до різних відхилень в психіці, навіть до шизофренії. Але ж загальновідомо, що шизофренією (як і іншими психічними хворобами) люди хворіли і до впровадження щеплень. А якщо прислухатись до застережень автора про негативний вплив чужорідних білків вакцин на ген людини, то слід на весь голос наголосити на тім, що специфічне лікування дифтерії і правцю проводиться введенням значно більших доз сироваток, виготовлених на основі кінської крові. А специфічного лікування кору, кашлюка ( в період спазматичного кашлю), поліомієліту, паротиту і краснухи нині не існує взагалі. От тепер і вибирайте: боятись неприємностей чи ні. Право вибору ризику належить батькам. Чи може при виникненні небезпечних хвороб будете звертатись до академіка В. Барабаша? Безумовно, судячи з його тверджень, він неабиякий спеціаліст в галузі імунології і зуміє відвернути від ваших дітей безпеку.

Подібно "обґрунтовує" автор і взаємозв’язок Раку і СНІДу зі щепленнями. Про останню відносно нову хворобу вивчено ще мало. А от проблема раку хоч і не нова, та прогрес в її вивченні і розробленні методів лікування просунувся не далі від попередньої. І існує вона теж значно довше, ніж профщеплення.

Нині педіатрам міста ще не відома думка людей, різних за віком, віросповіданням чи освітою. Але давайте не будемо наслідувати "професора" і ділити самі себе за подібними ознаками. Адже збудники інфекційних хвороб не перебирають. Подумаймо разом над цією проблемою, наслідуючи вчення Христа, яке не знає границь ні в часі, ні в просторі.

Мабуть, саме його наслідували багато вчених мужів зі всього світу, вивчаючи закони поширення та розвитку інфекцій. Не легка це була праця. Іноді на жертовник клалося власне здоров’я, а то і життя. Але їх кликали в незвідані світи слова з Нагорної проповіді Христа: "Шукайте - і знайдете, стукайте - і відчинять Вам". (Матвія 7.7), "Ніхто більшої любови не має над ту, як хто душу поклав би за друзів своїх" - говорить нині нам Христос (Івана, 15.13). То ж невже, жертвуючи життям заради майбутніх поколінь, дослідники і відкривачі служили справі сатани?

Автор статті нагадує сліпого проводиря. А "коли сліпий сліпого водить - обоє до ями впадуть" (Матвія 15,14).

Безумовно, в справі застереження від хвороб слід за будь-яких обставин віруючій людині покладатись тільки на Господа. Віра рятує віруючого! А щоб оздоровитись сліпому, мало було самого Слова - треба було здолати складний шлях до гірського озера! Саме з таких міркувань в світлі вчення Христа профілактичні щеплення є відгалуженням тисячного порядку на Його лозині - і тому нам не треба боятись Його плодів.

А якщо розвивати "логіку" автора, то слід було б відмовитись від багатьох речей в медицині, які пов’язані в основному тим чи іншим ризиком. Може, слід відмовитись від антибіотиків при лікуванні ангіни чи пневмонії, від операцій при апендициті, від наркотичних засобів при нестерпнім болю? За подібною ж "логікою" проводилася недавно і боротьба з пияцтвом, в результаті якої були винищені ні в чім не винні поля виноградників.

Звертаюсь від іменіпедіатрів м. Червонограда до професора, завідуючої кафедрою дитячих інфекційних хвороб з курсом імунології Київської академії після-дипломної освіти Людмили Іванівни Чернишової: батьки і медпрацівники нашої округи з нетерпінням чекають Вашої оцінки наведених у статтях міркувань.