VISNYK.NET: Червоноградський вісник

29 серпня 2003 року

 

 

КАБАЧОК-МУТАНТ?..

 

Ось такі диво-овочі (інакше не скажеш) виросли на дачній ділянці пенсіонера-шахтаря Ярослава Васильовича Леськіва. Обійти увагою ці плоди просто неможливо - уявіть собі, просто з яблуньки... звисає з десяток салатових вужеподібних овочів. Господар саме порався на ділянці і без вагань погодився сфотографуватися із своїм "витвором".

- На початку березня, - розповідає Ярослав Васильович, - кілька насінин мені дав Михайло Кушпетюк, завгосп ВПУ №11, загадково сказавши, що це гігантський огірок. Я не повірив, але все ж посіяв. Примхлива, вам скажу, рослина. З восьми насінин прийнялася лише одна. Плекав її, пересаджував, і ось результат - виросло чудо! Найдовший уже досягнув півтора метра, є кілька "екземплярів" понад метр.

До речі, особливість цих овочів, яких ще називають в'єтнамськими кабачками, у тому, що їх безболісно можна різати. Так-так, втяв собі сантиметрів сорок, а він і далі росте. Ярослав Васильович ще багато розповідав про свої городні успіхи, а на прощання презентував журналістам одного з кабачків-мутантів. Знаєте, на запах він нагадує більше огірок. Коли транспортував 110-сантиметровий плід до редакції, постійно зустрічався із здивованими поглядами червоноградців. Нічого особливого у тому, що подібного вони ще не бачили. А один вусатий дядечко причепився і наполегливо просив продати йому метровий чудо-овоч. Пропонував п'ять гривень. Довелося відмовити. Ярослав Васильович сподівається, що найдовший кабачок ще встигне досягнути двох метрів. Адже він продовжує рости.

Олександр ЮНКО