VISNYK.NET: Червоноградський вісник

20 березня 2003 року

 

 

НЕПЕРЕДБАЧЕНІ НАСЛІДКИ ШАХТАРСЬКОГО СТРАЙКУ

 

За повідомленням українських інформагенцій, керівництво шахти "Бендюзька" збирається звільнити 15 з 17 гірників, які голодували сім днів під землею, вимагаючи виплати заборгованої зарплати.

Підземна акція протесту мала лише один позитивний наслідок - шахтарі, що голодували, таки отримали свої гроші - 77 тис. гривень. Проте директор шахти підписав наказ про звільнення 15 страйкарів за ...прогули.

 

Голова Львівської територіальної профспілки вугільників Олександр Любарський сказав, що профспілка не підпише подання про звільнення гірників: керівництво шахти було заздалегідь попереджене про акцію протесту, а вимоги працівників "Бендюзької" є цілком справедливими. Натомість, якщо керівництво наполягатиме на звільненні, профспілка подасть до суду на директора шахти згідно зі статтею 45 Кодексу законів про працю - не забезпечивши своєчасної виплати зарплати своїм працівникам, директор порушив умови трудового договору. Отже, ймовірно, що шахтарі вимагатимуть звільнення директора.

З 3 березня продовжують страйк понад 250 гірників шахти "Відродження". 18 березня на рахунок надійшло 408 тисяч гривень - це 33% місячного фонду зарплати за липень. Не виключено, що акцію протесту буде продовжено до 1 квітня - аж поки економічні вимоги шахтарів не буде повністю задоволено.

До речі. Борги ДП “Львіввугілля” буде реструктуризовано

На сьогодні за рішенням суду призупинено п’ять справ про банкрутство шахт, що належать ДП “Львіввугілля”. Попередньо підприємство зверталося до ДПА Львівської області з проханням списати або реструктуризувати терміном на 5 років борги перед бюджетом в сумі 79,9 млн. грн.

Відомо, що податкова готова піти назустріч компанії і відтермінувати погашення боргу, що дозволить ДП дихати легше. Принаймні на деякий час.

Олена ЯРОШ