VISNYK.NET: Червоноградський вісник

11 липня 2002 року

 

Андрій СКІБ'ЯК: ''ПРАЦЮВАТИМУ НА КІНЦЕВИЙ РЕЗУЛЬТАТ''


Віднедавна посаду начальника тепер уже Об'єднаної державної податкової інспекції Червонограда обійняв Андрій Скіб'як. Це прізвище - невідоме широкому загалу жителів нашого регіону, а тому "Вісник" вирішив поцікавитись не лише особою нового керівника податківців, а й принципами та програмними засадами, якими він керуватиметься у своїй діяльності.
- Андрію Юліановичу, у багатьох відношеннях, насамперед через дотаційну гірничо-видобувну промисловість, регіон складний - зокрема, для вас, для організації, що займається збором податкових платежів. У наших умовах на керівника фіскальних органів покладаються підвищені навантаження і відповідальність…
- Мені не звикати до труднощів. Свого часу я пройшов крізь пекло афганської війни (Андрій Скіб'як був нагороджений орденом Червоної Зірки, а також має ряд інших бойових нагород. - Ред.). Це неабияк загартувало мій характер, допомогло виробити власний світогляд, свою тверду позицію стосовно тих чи інших питань, що згодом у житті дуже згодилося. А щодо цієї посади, то мене призначав голова ДПА України Микола Азаров. І якщо керівництво вирішило, що я повинен працювати саме на цій посаді, то… Як кажуть, керівникам видніше.
- В офіційній назві податкової інспекції Червонограда з'явилося ще одне означення - "об'єднана", і діяльність податківців ОДПІ тепер охоплюватиме не лише місто, а й увесь Сокальський район. Чим викликана така реорганізація? І чи не потягне вона додаткові навантаження для місцевої податкової служби?..


- Насамперед, це відповідає державній політиці щодо скорочення адміністративного корпусу, а отже, й зменшення державних видатків на нього. Виходячи з того, що Червоноград розташований на території Сокальського району, постало питання доцільності створення єдиної податкової служби. Крім того, спрощується й сама система роботи податківців. Якщо раніше функції певних ланок цієї системи накладалися одна на одну, повторювалися, то тепер ця діяльність уніфікується. Скажу більше, з розвитком комп'ютеризації, технічною еволюцією деякі ланки відпадають взагалі як непотрібні. За рахунок цього перелаштовується внутрішня робота податківців, скорочується чисельність штату та інше. Візьмемо й саме податкове законодавство - останнім часом робиться все для того, щоб воно було якомога доступнішим. Наприклад, введено фіксований сільськогосподарський податок - його впровадження замінило близько десятка інших податкових платежів, які тепер не фігурують в обліку, податковій звітності тощо. Хотів би сказати, що сьогодні держава будує фіскальну політику таким чином, аби платник податків усвідомив, що від нього залежить наповнення бюджету, а досконалий бюджет - це здоров'я нашої економіки, а отже, й розвинута соціальна сфера, заробітні плати освітян та медиків та інші моменти, пов'язані з бюджетним фінансуванням.
А стосовно незручностей, які може спричинити це об'єднання, то вони не виключені на початковому етапі цього процесу. Безумовно, ми здійснюватимемо цю реорганізацію поетапно, аби не створювати проблем ні собі, ні платнику податків. Відомо, що платник прив'язаний до періодичності подання звітності, до інших термінів, в разі порушення яких наступає певна відповідальність - фінансова, дисциплінарна тощо. Але ми докладемо всіх зусиль, щоб з нашої вини цього не сталося. І я вже маю досвід організації такого плану роботи, адже керував міжрайонною податковою інспекцією Кам'янко-Бузького району.
- Андрію Юліановичу, яким чином Ви будете боротися з неплатниками податків та іншими порушниками чинного законодавства?
- У першу чергу я б хотів відзначити, що є досить велика недоїмка з надходжень до бюджету. Як на мене, вона накопичується тому, що керівники підприємств не відчувають відповідальності перед державою. Накопичуючи борги, не платять податки, тим самим порушують закон про бюджет. Ми докладемо всіх зусиль, щоб змусити порушників закону дотримуватися законодавства.
Зрозуміло, мені можуть зауважити, що є ситуації, яким можна знайти виправдання. Скажімо, якщо взяти за приклад підприємство, яке щойно починає ставати на ноги після тривалого періоду занепаду - йому набагато важче, ніж підприємству, яке працює на повних обертах. Але і перше, і друге поставлені в рівні умови перед законом - так бути не може.
Однак я не можу знайти виправдання підприємствам, які мають оборотні кошти і не сплачують обов'язкових платежів. Це є пряме порушення законодавства, відтак ми будемо із цим боротися.
- У чому Ви бачите шляхи вдосконалення роботи податкової служби?
- Як не прикро, сьогодні люди уявляють податкову службу чимось на кшталт караючого меча, який "рубає" усе на своєму шляху. Це далеко не так.
Згідно з державною політикою, ми працюватимемо у напрямку прозорості і відкритості. Будемо відкривати консультативні пункти, роз'яснюватимемо через ЗМІ нюанси законодавчої бази. Я не прибічник того, щоб цькувати людей законом, тим самим спонукаючи бухгалтерів та керівників до ще більших помилок. Я - прихильник роз'яснювальної роботи. А якщо вже людина ігнорує закон і свідомо не дотримується його, тоді вже за це потрібно карати. І карати потрібно жорстоко, по максимуму, адже на безвідповідальності ми не збудуємо державу.
Врешті-решт, всі ми працюємо на кінцевий результат. Завдання податкової служби, як однієї з державних ланок, - наповнювати державний і місцевий бюджети. Я передбачаю, що це буде складно. Але, як відомо, легких шляхів і не буває.

Розмовляв Ярослав АНДРІЄНКО.

·  ДОВІДКА ВІСНИКА
Андрій Скіб'як
народився 1968 року у Львові,
має дві вищі освіти (закінчив Львівський торгово-економічний інститут і юридичний факультет Львівського Національного університету ім.І.Франка).
Трудову діяльність у органах Державної податкової інспекції розпочав 1994 року з рядового інспектора податкової служби. Згодом працював заступником начальника управління з оперативного контролю ДПІ м.Львова, заступником начальника управління податкових розслідувань ДПА у Львівській області, заступником начальника податкової інспекції Шевченківського району Львова, заступником начальника ДПІ м.Львова з питань аудиту.
Перед призначенням на теперішню посаду очолював міжрайонну податкову інспекцію Кам'янко-Бузького району.
Одружений, має двох дітей.