VISNYK.NET: Червоноградський вісник

1 серпня 2002 року

 

ЖИВЕМО НЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЇСТИ…

…А їмо для того, щоб жити. Колись, здається, саме так говорило народне прислів’я. Втім, зараз все стається навпаки. Проблема різних захворювань, котрі викликані власне харчуванням, давно стала темою загального обговорення. І не більше. Бо віз і нині там: Червоноград надалі утримує обласне лідерство серед гострих кишкових інфекцій.
За даними міської СЕС, ріст сальмонельозу збільшився у 4 рази в порівнянні із аналогічним періодом минулого року, а рівень захворюваності тими ж кишковими інфекціями вищий середньомісячного показника за останні п’ять років! Статистика наводить і такі дані: у травні 96% хворих становили діти, з них у віці до 2-х років – 52%. Тому саме батькам доречно було б дізнатися про причини виникнення цих небезпечних недуг.
Аналіз шляхів та факторів передачі та розповсюдення цих інфекцій, проведений епідеміологами, свідчить про “харчовий фактор”, адже у 80% випадків харчові продукти купувались на ринку, в тому числі на вулицях міста або завозились із села. Ці дані підтверджуються і результатами бактеріологічного контролю харчових продуктів, відібраних під час рейдових перевірок вуличної торгівлі.
Серед продуктів, які зумовили виникнення інфекції, переважають молоко, сметана (особливо бочкові), ковбасні вироби. Невтішні результати досліджень цих продуктів за мікробіологічними показниками. Найбільша питома вага серед нестандартних проб з епідпоказів належить молочній продукції. Близько 20% харчових продуктів, які досліджувались з ринку як вітчизняного, так і імпортного виробництва, забруднені умовно-патогенною та патогенною мікрофлорою.
Головний санітарний лікар Ярослав Берекета звертає увагу на те, що гострі кишкові інфекції виникають здебільшого внаслідок недотримання режиму харчування, недотримання правил особистої гігієни батьками, вживання в їжу харчових продуктів, які не входять до раціону харчування дітей першого року життя (шинка, ковбаса тощо). До речі, цього тижня в інфекційне відділення було госпіталізовано річного малюка із діагнозом “гостра кишкова інфекція”. Батьки годували дитиною копченими ковбасами та іншими “дорослими стравами”.

Оксана БОЙЧУК